Invertorová svářečka ČERVENÁ TECHNICKÁ RTSIT0003 355A

Kód: RTSIT0003
Novinka
Značka: POWERMAT
1 838 Kč 1 532 Kč bez DPH
Skladom u dodávateľa, odoslanie do 5 PRACOVNÝCH dní

Detailní informace

Detailní popis produktu

Technická data
  • Způsob svařování:  TIG-LIFT/MMA/MMA-PULSE
  • Napájení:  230 V / 50 Hz
  • Příkon:  8,6 kVA [TIG]; 11,8 kVA [MMA]
  • Rozsah svařovacího proudu pro MMA:  20 - 355 A
  • Rozsah svařovacího proudu pro TIG:  15 - 355 A
  • Svařovací proud, 100% pracovní cyklus:  255 A
  • Svařovací proud, pracovní cyklus 60%:  355 A
  • Jmenovitý pracovní cyklus:  60 %
  • Průměr drátu elektrody:  1,6 - 4 mm
  • Třída izolace:  F
  • Stupeň krytí:  IP21S
  • Délka napájecího kabelu:  170 cm
  • Čistá hmotnost zařízení:  4,1 kg
 
Model  RTSIT0003  je invertorový svařovací stroj, jehož konstrukce je založena na účinných IGBT tranzistorech. Je vybaven přehledným  LCD  displejem zobrazujícím aktuální svařovací proud nastaven pomocí tlačítek.
Svářečka je vybavena ventilátorem, který chladí elektronické obvody a další komponenty, jakož i tepelným senzorem, který chrání zařízení před přehřátím.
Nastavte obsah
  • Svářeč
  • Velký kabel (207 cm)
  • Svařovací kabel (210 cm) / průměr zástrčky 13mm 35-50
  • Svářečská maska
  • Kladivo se štětcem
  • Závěsný popruh
  • Originál balení
  • Návod k použití v  polském a anglickém jazyce
Kromě toho:
  • Profesionální svářečská kukla (  PM-APS-600TC  )
  • Magnetický čtverec do 11,5 kg (  PM-SKM-11,5  )
  • Svařovací rukavice z jehněčí kůže
  • 10 kusů rutilových elektrod
Vlastnosti zařízení RTSIT0003
Zabudované  3   manuálně nastavitelné funkce  pro usnadnění práce:
HOT START   (0-10),  běžně známý jako horký start, umožňuje dočasné zvýšení svařovacího proudu nad hodnotu nastavenou svářečem. HOT START funguje při zapálení oblouku a má zabránit přilepení elektrody k materiálu. Je to skvělý pomocník při zapalování elektrody.
ANTI STICK   odřízne/minimalizuje svařovací napětí a proud v případě zkratu mezi elektrodou a svařovaným materiálem. ANTI STICK umožňuje svářeči snáze odstranit elektrodu.
ARC FORCE (0-10)  stabilizuje oblouk bez ohledu na jeho délku. Snížení funkčních hodnot má za následek měkký oblouk a menší hloubku průniku, zatímco zvýšení funkčních hodnot má za následek hlubší průnik a možnost svařování krátkým obloukem. Při nejvyšší hodnotě pro funkci ARC FORCE lze elektrodu vtlačit do bazénu roztaveného kovu a přepálit materiál. Tento model má automatickou regulaci ARC FORCE.
VRD (ON/OFF)   je systém snižování napětí, jehož úkolem je vypnout napájení během několika milisekund po dokončení svařování. Tato funkce je také zodpovědná za snížení napětí na obalené elektrodě na bezpečnou úroveň. Funkce VRD zapíná a vypíná svařovací napájení, když elektrický odpor mezi elektrodou a obrobkem měřený během provozu dosáhne přiměřené úrovně. Když zařízení nefunguje, VRD automaticky sníží napětí sekundárního okruhu mezi svařovacími hroty ze 105 V na 14-24 V (trvá to několik milisekund).
DIAMETER   - indikátor doporučeného průměru elektrody při nastavování svařovacího proudu.
Kompaktní a minimalistický design
Přístroj svařuje proudem od 20 do 355A a umožňuje svařování elektrodou o průměru 1,6mm až 4mm. IGBT tranzistor kombinuje výhody dvou typů tranzistorů: jednoduchost ovládání tranzistorů s efektem pole a vysoké průrazné napětí a rychlost spínání bipolárních tranzistorů. Svařování s 1,6 mm elektrodou je nyní možné při použití pojistky s časovým zpožděním třídy C 16A. Provoz při maximálním proudu 355A vyžaduje ochranu minimálně 20A. Svářečka váží pouhých  4,1 kg  , díky čemuž je velmi praktická a snadno se přenáší. Svářečka má standardní  EURO měděné přípojky  pro svařovací kabely. Díky použití normy EURO si snadno vyberete další náhradní svařovací kabely. Díky použití  velkého ventilátoru v malém pouzdru svářečky  se zvýšil průtok vzduchu, čímž se snížila teplota tranzistorů.  Účinnost zařízení je až 60%.
Různé způsoby dopravy
Pevná plastová rukojeť umožňuje snadný a velmi chytrý pohyb svářečky díky dobrému vyvážení těžiště. Souprava navíc obsahuje popruh pro zavěšení zařízení například na rameno, což výrazně zlepšuje mobilní svařování například ve výškách.
Intuitivní a mimořádně jednoduché ovládání
Svářečka je vybavena jedním tlačítkem, které zároveň slouží jako knoflík. Všechny parametry na displeji jsou dobře označeny. Funkce se volí krátkými stisky, které jsou přesně označeny šipkami zvýrazňujícími úpravu daného parametru. Na displeji se zobrazují i jednotky parametrů jako svařovací proud, procento hodnoty nebo frekvence pro rychlejší a intuitivnější ovládání svařovacích funkcí. Chcete-li změnit metodu svařování, jednoduše podržte nastavovací tlačítko na 10 sekund a poté pomocí knoflíku přepněte požadovanou metodu svařování. Úpravou svařovacího proudu se automaticky upraví parametr průměru elektrody, který navrhne optimální tloušťku elektrody pro hodnotu svařovacího proudu.
MMA svařování
Obloukové svařování obalenou elektrodou se nazývá také metoda MMA (Manual Arc Welding) a je nejstarší a nejuniverzálnější metodou obloukového svařování. Metoda MMA využívá obalenou elektrodu, která sestává z kovového jádra pokrytého stlačeným povlakem. Mezi koncem elektrody a svařovaným materiálem vzniká elektrický oblouk. Oblouk se zapálí dotykem dotykem konce elektrody na svařovaný materiál. Elektroda se roztaví a kapky roztaveného kovu elektrody se přenesou přes oblouk do roztavené koupele svařovaného kovu, přičemž po ochlazení vytvoří svar. Svářeč posouvá elektrodu při jejím tavení ke svařovanému předmětu tak, aby udržel konstantní délku oblouku a zároveň posouvá její tavicí konec podél svařovací linie. Povlak tavicí se elektrody uvolňuje plyny, které chrání tekutý kov před vlivem atmosféry a následně tuhne a vytváří na povrchu bazénu strusku, která chrání tuhnoucí svarový kov proti vlivům prostředí. Po oddálení elektrody od obrobku se elektrický oblouk zastaví a proces svařování se přeruší. Po položení jedné kuličky je třeba strusku mechanicky odstranit. Základní rozdíl oproti jiným metodám svařování je v tom, že u metody MMA se elektroda zkracuje. U metody TIG zůstává délka elektrody nezměněna a vzdálenost mezi rukojetí a svařovaným prvkem je konstantní. U metody MMA, aby se udržela konstantní vzdálenost mezi elektrodou a svarovou lázní, musí být držák elektrody neustále posouván směrem ke svařovanému prvku, což znamená, že dovednosti svářeče hrají zvláštní úlohu.
MMA PULZNÍ svařování
Jedná se o moderní vychytávku invertorových svařovacích strojů, která je určena také k vytvoření vysoce kvalitního svaru, zejména při svařování nerezavějící oceli. Díky této metodě je zabarvení omezeno a materiál se v místě svařování nepřehřívá.
TIG svařování
TIG svařování je metoda, která umožňuje získat svary nejvyšší kvality. Svařovací oblouk září mezi vysokoteplotně odolnou, netavitelnou wolframovou elektrodou a obrobkem. Inertní plyn, který dává metodě název, vytváří atmosféru bez kyslíku a zabraňuje chemickým reakcím v kapalné svarové lázni. Výsledkem jsou hladké, rovnoměrné spoje bez pórů. Vázadlo se podává ručně nebo z podavače drátu. TIG svařování je možné pro všechny svařitelné kovy. Největší oblastí použití jsou nerezavějící oceli a neželezné kovy, jako je hliník, měď a mosaz. TIG se primárně používá k vytvoření kořenového přechodu svaru, neboť svary jsou čisté a bez pórů, a proto dobře odolávají dynamickému zatížení.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: