Invertorová svářečka 200A PM-IMGT-200L --ZANOVNÁ

Kód: PM1273
Značka: POWERMAT
3 553 Kč –10 %
Invertorová svářečka 200A PM-IMGT-200L --ZANOVNÁ
3 553 Kč –10 % 3 185 Kč 2 654 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Zváračka je plne funkčná 

Otvorená 

Vykonaný servis - výmena podávača drôtu  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Technická data
  • model:   PM-IMGT-220L
  • napájení:  230 V / 50 Hz
  • příkon MIG/MAG/MMA/LIFT-TIG:   8,3 kVA
  • metody svařování:   MIG / MAG / FCAW / MMA (elektroda) / TIG
  • Rozsah svařovacího proudu MIG/MAG:   8 - 200A
  • Rozsah svařovacího proudu TIG/MMA:   8 - 200A
  • pracovní cyklus svařovacího proudu 100%:   (MIG / TIG / MMA - 200A)
  • pracovní cyklus svařovacího proudu 60%:   (MIG / TIG / MMA - 155A)
  • podporované průměry drátu:   0,8 / 0,9 / 1,0 [mm]
  • průměry podporovaných elektrod:   1,6 mm - 4 mm
  • podporované cívky drátu:   max. 1 kg
  • podavač drátu:   2 - kotoučový (vnitřní)
  • Třída izolace:   F
  • stupeň krytí:   IP21S
  • rozměry:   51 x 22 x 38 cm [dél  / šířka výška]
  • netto:   6 kg
Vybavení
  • hmotnost rukojeti (-):   2 m
  • Držák MMA elektrody (+):   2 m
  • EURO MIG / MAG držák:   2 m
  • oboustranný kotouč   0,8 / 0,9   [mm]
  • návod k použití SK
  • trysky:  0,8 / 0,9 / 1,0 [mm]
  • samostínící drát   "Flux" 0,8 mm / 0,45 kg
  • svařovací maska
  • kladivo s kartáčem
Funkčnost
Svářečka Powermat   PM-IMGT-220L migomat   díky své konstrukci najde uplatnění jak v domácích dílnách a domácnostech, tak v profesionálnějších aplikacích, jako jsou práce v terénu a všechny druhy oprav uvnitř budov.
Migomat od Powermatu je přístroj se širokým spektrem použití, navržený jako invertorový zdroj energie umožňující svařování s   MIG/MAG  plynem stíněným nebo   FCAW samostínicím drátem   (po změně polarity), svařování   MMA opožděnou elektrodou   , jakož i metoda  TIG Lift   (vyžaduje dokoupení sváře   ) 
Elektronika zařízení je založena na IGBT tranzistorech, které spojují výhody dvou typů tranzistorů, jednoduchost ovládání tranzistorů s efektem pole a vysoké průrazné napětí a rychlost spínání bipolárních tranzistorů.  Svařovací proud je velmi stabilní, což zaručuje dokonalý svar.  Díky technologii IGBT je zařízení lehké a kompaktní.
Svařování
Nastavení parametrů svařování je plynulé (plynulé),   maximální svařovací proud závisí na tloušťce použitého drátu / elektrody  , svařovacího napětí, jakož i na rychlosti podávání drátu v případě metody   MIG / MAG / FCAW  .  Dvoukladkový podavač pracuje s drátem o průměru 0,8/0,9/1,0 mm.
Vysoká účinnost svářečky umožňuje svařování   proudem 200A (pro MIG/MAG/FCAW/TIG/MMA),   v 60% pracovního cyklu.  Tepelný spínač vypne zařízení, je-li překročen povolený pracovní cyklus pro daný svařovací proud, čímž se zabrání přehřátí svářečky.
Aktuální parametry přístroje během svařování se zobrazují na přehledném displeji.  Pohodlné a velmi dobře čitelné manipulátory umožňují měnit parametry svařování i v rukavicích.
Svařovací možnosti se zařízením PM-IMG-200L
Svařování MIG/MAG
Svařování MIG/MAG je jedním z nejčastěji používaných svařovacích procesů.  Co se však za tím vlastně skrývá?  Vše závisí na výběru správných ochranných plynů a přídavných kovů až po vlastnosti různých typů svařovacích oblouků.
Svařování MIG/MAG se také označuje jako svařování v plynové ochranné atmosféře kovů (MSG) a patří mezi metody svařování v ochranné atmosféře plynu.  Patří sem všechny procesy obloukového svařování, které využívají ochranné plyny k zabránění nechtěnému kontaktu svarové koupele s kyslíkem v okolním vzduchu.
Svařování MIG/MAG ve skutečnosti zahrnuje dva různé procesy svařování: Svařování MIG je svařování v krytu inertního plynu.  Při této metodě se používají inertní a tedy nereaktivní plyny, jako je argon, helium nebo jejich směsi.  MAG svařování je svařování v aktivním plynovém štítu.  Zde se kromě argonu používají aktivní plyny jako oxid uhličitý (CO2) nebo kyslík (O2).  Jako ochranný plyn pro svarovou koupel lze použít i čistý CO2.
Kde se tento způsob svařování používá?
Procesy svařování MIG/MAG lze použít mimořádně univerzálně.  Používají se mimo jiné v kovozpracujícím průmyslu, při stavbě ocelových konstrukcí a nádrží, stavbě lodí a v automobilovém průmyslu.  Procesy MIG/MAG umožňují svařování různých materiálů, tloušťek a geometrií.  Svařování MIG je vhodné zejména pro neželezné kovy: hliník, hořčík, měď a titan.  Metoda MAG se používá zejména pro svařování nelegovaných, nízkolegovaných a vysokolegovaných ocelí.
Výhody svařování MIG/MAG:
vysoká účinnost depozice,
žádná struska,
jednoduché zapálení svařovacího oblouku,
dobrá vhodnost pro mechanizované a automatizované svařování,
vysoká rychlost svařování s dobrou kvalitou svaru,
dobrá vhodnost pro použití v nucených a náročných polohách,
nízké náklady na pojivo.
MMA svařování
MMA (Manual Arc Welding) je známé také jako MMA (Manual Arc Welding) a je nejstarší a nejuniverzálnější metodou obloukového svařování.
Metoda MMA využívá obalenou elektrodu, která sestává z kovového jádra pokrytého lisovaným pláštěm.  Mezi koncem elektrody a materiálem, který se má svařovat, vzniká elektrický oblouk.  Zapálení oblouku je kontaktního charakteru dotykem konce elektrody na svařovaný materiál.  Elektroda se roztaví a kapky roztaveného kovu elektrody se přenesou přes oblouk do roztavené koupele svařovaného kovu, přičemž po ochlazení vytvoří svar.  Svářeč posouvá elektrodu při jejím tavení k obrobku tak, aby udržel oblouk konstantní délky a zároveň posouvá její tavicí konec podél svařovací linie.  Roztavený povlak elektrody uvolňuje plyny, které chrání roztavený kov před vlivem atmosféry a následně tuhne a vytváří na povrchu svarové koupele strusku, která chrání tuhnoucí svarový kov před vlivem prostředí.  Po oddálení elektrody od obrobku se elektrický oblouk zastaví a proces svařování se přeruší.  Po položení jedné kuličky je třeba strusku mechanicky odstranit.
Hlavním rozdílem od jiných metod svařování je, že u metody MMA se elektroda zkracuje.  U metod TIG a MIG/MAG zůstává délka elektrody po celou dobu nezměněna a vzdálenost mezi držákem a obrobkem je po celou dobu konstantní.  U metody MMA, aby se udržela konstantní vzdálenost mezi elektrodou a svarovou lázní, musí být držák elektrody neustále posunut směrem k obrobku, čímž dovednosti svářeče hrají zvláštní úlohu.
TIG svařování
Svařování TIG je metoda, která umožňuje získat svary nejvyšší kvality.  Svařovací oblouk září mezi tepelně odolnou, nekonzumovatelnou wolframovou elektrodou a obrobkem.  Inertní plyn, podle kterého je metoda pojmenována, vytváří atmosféru bez kyslíku a zabraňuje chemickým reakcím roztavené svarové koupele.  Výsledkem jsou hladké, rovnoměrné spoje bez pórů.  Přídavný kov se dodává ručně nebo z podavače drátu.
TIG svařování je možné pro všechny svařitelné kovy.  Největší oblastí použití jsou nerezavějící oceli a neželezné kovy jako hliník, měď a mosaz.  TIG se primárně používá k provádění kořenové vrstvy svaru, neboť svary jsou čisté a bez pórů, a tak dobře odolávají dynamickému zatížení.
Inertný ochranný plyn
Ke svařování TIG se používá inertní (nereaktivní) plyn.  Plynová atmosféra má ochrannou funkci - zabraňuje chemickým reakcím s roztavenou svarovou lázní a horkým materiálem.  To zaručuje vysoce kvalitní svary.
Jako ochranné plyny se používají vzácné plyny jako helium, argon nebo jejich směsi.  Nejčastěji se používá argon: optimalizuje charakteristiku zapalování a zajišťuje obzvláště stabilní oblouk.  Helium odvádí teplo lépe než argon, čímž zajišťuje hluboký a široký průnik.
Wolframová elektroda je srdcem svařování TIG.  Wolfram má teplotu tání 3380 stupňů Celsia, což je nejvíce ze všech čistých kovů v periodické tabulce.  Díky tomu elektroda neroztaje, přičemž jí vytvořený svařovací oblouk se zahřívá a zkapalňuje materiál.
Vysokofrekvenční zapalování
Zvláštností svařování TIG je možnost bezkontaktního zapálení svařovacího oblouku.  Rychlé, postupné, vysokonapěťové impulsy přenášejí jiskry na obrobek a stabilizují svařovací oblouk.  Pro svářeče je vysokofrekvenční zapalování mimořádně jednoduché.  Elektroda se nemůže přilepit na obrobek a ve sváru se nevytvoří žádné wolframové inkluze.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: